Si t’i shëroni fëmijët nga ftohja me një mënyrë natyrale

Shpesh ndodh që ilaçet e ndryshme nuk mund të bëjnë asgjë për të larguar kollën dhe ftohjen nga fëmijët.  Sapo të vini re simptomat e para të ftohjes tek fëmijët tuaj, përgatisni këtë recetë natyrale e cila ka rezultuar tepër efikase.

Do t’ju duhen:

  • 2 banane të zhveshura
  • 2 gota uji
  • 2 lugë çaji sheqer organik

Udhëzime:

Merrni  bananen dhe shtypeni me pirun. Shtoni sheqer dhe përziejini  mirë së bashku.

Zieni 2 gotat e ujit dhe derdhini mbi përzierjen sheqer- banane.

Lereni masën e përfituar të qëndrojë për rreth një orë e gjysmë, përzierjeni mirë dhe është gati për t’u shërbyer

Burimi: ëëë.simpleorganiclife.org

Femijet – GAZETA SHËNDETI

(Visited 259 times, 1 visits today)

You may also like...