Shurupi natyral 10 herë më i fuqishëm se penicilina: ja sëmundjet që trajton

Hudhra është ilaç i fortë, që përdoret me shekuj. Përmban përbërës antibakterialë dhe kundër viruseve, përfshirë edhe përbërësit për forcimin e sistemit imun.  Hudhra e freskët përmban substancën alicinë. Kjo është popullore për faktin se është më i fortë se antibiotiku penicilina. Shurupi nga hudhra është e shëndetshme për shumë çrregullime të mushkërive, përfshirë edhe dhimbjet në fyt dhe plogështinë, kollën, astmën, ngufatjen e mushkërive, vështirësitë në frymëmarrje dhe bronkitisin kronik, transmeton gazeta Kosova Sot Online.

Përbërësit e nevojshëm:

– hudhër;

– 1/2 e gotës ujë;

– 1/4 e gotës uthull molle;

– 1/2 e gotës mjaltë të papërpunuar.

Si ta përgatisni ilaçin:

Copëtoni hudhrën dhe ia shtoni përbërësit e tjerë. Masa le të bashkohet gjatë natës para se ta përdorni. Më pas e procedoni dhe e mbani në frigorifer. Mund ta konsumoni nga një lugë për çdo orë derisa të ndjeni relaksim nëse jeni të sëmurë, nëse nuk jeni atëherë 5 pika në mbrëmje.

(Kosova Sot)

(Visited 348 times, 1 visits today)

You may also like...