Shmangni dentistin me anë kësaj recete

Ja një recetë që ju ndihmon të mirëmbani dhëmbët pa shkuar tek dentisti, duke evituar prishjen e tyre, me mënyrë të sigurt dhe të natyrshme.

Gjithashtu duhet të bëni disa ndryshime në mënyrën e jetesës të tilla si:

– Shmangni konsumimin e sheqerit të rafinuar të bardhë
– Shpëlani gojën para se të shkoni për të fjetur
– Shpëlani gojën me vaj kokosi në mëngjes
– Katër herë në javë për 20 min
– Përpiquni të konsumoni ushqime të pasura me vitaminë K2 dhe D3, duke përfshirë edhe qumësht, apo mish pule

Maskë me vaj karafil, shafran i Indisë dhe vaj kokosi

Përbërësit:
– Një majë luge kripë
– 2 pika vaj esencial karafili
– ¼ lugë vaj kokosi organik
– ¼ lugë e pluhur shafran i Indisë

Vendosni të gjithë përbërësit që kemi përmendur më lart në një tas, duke i përzierë mirë. Lani dhëmbët tuaj duke aplikuar përzierjen në furçën e dhëmbëve. Le të veprojë për 5 minuta dhe pastaj lani dhëmbët me ujë.

(Visited 486 times, 1 visits today)

You may also like...