Recetë për largimin e dhimbjeve nga gjunjët, nyjet dhe bërrylat

Dhimbjet ne berryla, gjunje dhe nyje shfaqen kryesisht per shkak te moshes, mirepo jo rralle here ato paraqiten edhe tek te rinjet, kryesisht per shkak te ndonje thyerje, reumatizmi apo ndonje arsye tjeter.
Nese ju jeni nje nga ata qe vuajne nga keto dhimbje, atehere ne ju sygjerjojme nje recete e cila eshte e lehte per tu pregaditur dhe qe mbi te gjitha do te beje qe ju ti shmangni trajnimet e ndryshme mjekesore dhe nderhyrjet kirurgjikale.
Perberesit:
Mustarde Mjalte Sode buke Kripe deti Udhezime:
Perzieni mire te gjithe peberesit ne nje ene.
Perdorimi:
Aplikoni masen e pregaditur ne zonat problematike dhe me pas mbeshtjelleni me nje qese plastike dhe lidheni me nje shalle. Mbajeni ashtu per 2 ore.
Per rezultate pozitive, aplikojeni kete recete deri ne ndalimin e tersishem te dhimbjeve.

(Visited 964 times, 1 visits today)

You may also like...