Receta që kuron dhimbjet e kyçeve në vetëm një ditë

Shumë njerëz përjetojnë dhimbje të shumta të kyçeve në këmbë, shpatulla apo krahë. Njerëzit mendojnë se këto dhimbje fillojnë me kalimin e moshës. Në fakt nuk është plotësisht e vërtetë, pasi ka shumë të rinj që kanë probleme me kockat.

Studime të ndryshme mjekësore kanë zbuluar se dhimbjet e kyçeve ndodhin si pasojë e një traume, peshave të rënda, frakturës, artritit, reumatizmës dhe shumë faktorë të tjerë. Ky problem mund të ndodhë edhe kur jeni duke fjetur.

Përbërësit që nevojiten: Mustardë Mjaltë Sodë buke Kripë deti

Përgatitja: Merrni nga një lugë çaji për secilin përbërës, përzieni mirë derisa të formohet një masë homogjene.

Aplikojeni maskën tek pjesët ku keni dhimbje, vendosni një qese plastike dhe mbështilleni mirë me një rrobë prej leshi (një shall do të ishte më mirë). Mbajeni ashtu për 1.5­2 orë. Do të ishte mirë nëse e aplikoni këtë trajtim para se të flini, pasi gjatë natës ju nuk i lëvizni kyçet dhe mund të shëroheni më shpejtë.

(Visited 290 times, 1 visits today)

You may also like...