Piper i kuq dhe një gotë uji, ja çfarë ndodh 10 sekonda pasi ta pini

Piperi i kuq është përdorur për ndalimin e gjakderdhjes së hundëve dhe gjakderdhjes nga probleme të tjera. Vendosni një majë  piper të kuq në një gërvishtje apo në një plagë më të thellë dhe gjakderdhja do të ndalet.

Ju nuk do të ndjeni asnjë dhimbje dhe gjithashtu do të përshpejtohet procesi i shërimit. Kjo recetë natyrore është përdorur që në kohët e lashta. Nëse keni plagë të brendshme, holloni pak piper në një gotë me ujë dhe pijeni. Gjakderdhja do të ndalet në një kohë shumë të shkurtër.

Ekspertët rekomandojnë shpërbërjen e piperit në një gotë me ujë të nxehtë dhe këshillojë ta pini atë me një frymë. Piperi i tretur në ujë të nxehtë është tepër efektiv për sëmundjet e brendshme.

Ai  është efektiv në zbutjen e dhimbjes si inflamacion i muskujve apo të tjera dhimbje. Piperi i kuq zvogëlon rrezikun e sëmundjeve në zemër si dhe rrezikun e arteriosklerozës. Piperi i kuq është efikas kundër sëmundjeve të zorrëve. Ajo përmirëson funksionin e zorrëve dhe eliminon toksinat nga trupi.

Burimi: http://www.cuisineandhealth.com/shendeti+

(Visited 62 times, 1 visits today)

You may also like...