Pija që shkatërron kolesterolin dhe shkrin yndyrnat: e rekomanduar edhe nga mjekët

Shkaterron kolesterol dhe djeg dhjamin:

Kjo pije do te zvogeloje kolesterolit dhe do te djege dhjamin per nje periudhe te shkurter kohe. Edhe mjeket kane filluar ta rekomandojne kete pije per pacientet e tyre te diet kane probleme me kolesterolin, sepse efekti i saj eshte i madh.

Te gjithe perberesit ne pije jane shume te shendetshme dhe per te ndihmuar trupin per te luftuar nje numer te semundjeve dhe te kombinuara se bashku perfaqesojne nje mjet te shkelqyer per shkaterrimin e kolesterolit dhe yndyrnave.

Perberesit:

3 limone

2 tufa majdanoz;

uje

Sode buke.

Si ta pergatisim ate :

Ne menyre qe te shpetojm nga pesticidet dhe papastertite formojne limon, pastrojeni ate duke e lare me sode buke. Vlojeni ujin dhe pastaj lere te ftohet. Copetoni limonat dhe pastaj majdanozin, duke i shtuar ato ne uje. Mbulojeni enet dhe ruajeni ne frigorifer. Nje dite me pas, kullojeni pijen ne nje kavanoz qelqi ose shishe dhe konsumoni 10Ogr te saj $do dite.

Burimi: http: //buildlifehealthy.com/

(Visited 393 times, 1 visits today)

You may also like...