Mos e hidhni kurrë ujin e makaronave, ja ku mund të përdoret

Njësoj si uji i orizit, uji nga makaronat valë ka përparësi të shumta. Vetëm ata janë me te shëndetshme. Ky ujë i mrekullueshëm mund të ju ndihmojë të përfundojë vakt me krem ose salcë.
Ndoshta kur keni pasur një vakt në një restorant e keni pyetur veten se si salca është aq e butë dhe makaronat aq me lëng dhe se si ju kurrë nuk mund të bënit të njëjtën gjë në shtëpi.

Ju jeni duke harruar një element kyç – ju gjithmonë hedhni përbërësin sekret.
Kuzhinieret profesionale e dine se pak nga uji i turbullt në makarona të ziera mund të përmirësojë shijen e të gjithë recetës. Se uji përmban niseshte dhe me se ajo do të bëjë salcë te trashë dhe kjo do t’i jepte një cilësi të bukur butë.
Ju duhet të keni parasysh se uji duhet të jetë i kripur dhe të shtohen në fund të përgatitjes së salcës. Plus shtoni gjysmë me shume nga matja e zakonshme e kripës.

(Visited 488 times, 1 visits today)

You may also like...