Kjo recetë i eleminon të gjitha shtresat e kolesterolit nga enët e gjakut

Kolesteroli i mbledhur në enët e gjakut mund të shkakojë sëmundje të zemrës dhe sulm në tru. Edhe pse ekëzistojnë barëra të ndryshme për eleminimin e kolesterolit, shumica prej tyre sjellin efekte anësore siq mund të jenë dhimbjet e muskujve; dëmtimet e mëlçisë dhe ndryshime të tjera negative.

Por, lajmi i mirë është se ekëziston një mënyrë natyrale e eleminimit të kolesterolit. Për më tepër me anë të kësaj recete ju do të jeni në gjendje ti lironi enët tuaja të gjakut brenda vetëm 40 ditëve.

Përbërësit:
– 4 thelpinj hudhre
– 4 limonë
– 3 litra ujë të destiluar.

Udhëzime:
1- Thelpinjtë e hudhrës i ndani dhe i qëroni.
2- Shtoni ujë të nxehtë në limonë për t’i shkatërruar bakteret dhe më pas preni limonët në copa të vogla.
3- Përzieni ato deri në momentin kur të fitoni një masë të trashë dhe më pas vendosni në një kavanoz.
4- Kavanozin mbusheni me ujië të destiluar dhe mylleni me kapak. Lëreni në këtë gjendje në frigorifer për tre ditë me radhë.

Preferohet që te konsumohet 1 lugë e kësaj përzierje para secilës shujtë. Me kalimin e kohës ju mund ta rrisni doëzn edhe më shumë./shendetisot.com

(Visited 192 times, 1 visits today)

You may also like...