Ja disa mënyra interesante për të humbur yndyrën në bark!

Ushtrimet ne shtepi apo dhe dietat, ndonjehere behen te merzitshme. Ju duhen menyra te reja, argetuese per te humbur peshe, prej se cilave nuk do te hiqni dore pas disa ditesh. Ja disa menyra interesante te cilat s’duhet t’i lini pa provuar.

Nuhasni gjethe mente: studimet tregojne se nese nuhasni gjethe mente gdo dy ore per pese dite, uria do te ulet natyrshem. Kjo arome e forte e ben trurin te mendojne per dipka tjeter dhe jo ushqim.

Cokollate ne mengjes: kjo nuk do te thote te hani nje pokollate te tere per mengjes. Pasi te hani mengjesin e rregullt hani pak gokollate. Shija e saj e embel do te zhduke deshirat per te konsumuar ushqim me vone.

Hani perpara pasqyres: mundohuni te uleni perpara nje pasqyre kur hani. Studimet kane treguar se duke pare veten gjate ngrenies, mund te beheni me te vetedijshem per kalorite qe konsumoni.

(Visited 124 times, 1 visits today)

You may also like...