Heqni qafe dhimbjet e gjunjëve, bërryllave dhe nyjeve me këtë recetë

Dhimbjet në bërryla, gjunjë dhe nyje shfaqen kryesisht për shkak të moshës, mirëpo jo rrallë herë ato paraqiten edhe tek të rinjët, kryesisht për shkak të ndonjë thyerje, reumatizmi apo ndonjë arsye tjetër.

Nëse ju jeni një nga ata që vuajnë nga këto dhimbje, atëherë ne ju sygjerjojmë një recetë e cila është e lehtë për tu pregaditur dhe që mbi të gjitha do të bëjë që ju ti shmangni trajnimet e ndryshme mjekësore dhe ndërhyrjet kirurgjikale.

Përbërësit:

-Mustardë
-Mjaltë
-Sodë buke
-Kripë deti

Udhëzime:

-Përzieni mirë të gjithë pëbërësit në një enë

Përdorimi:

Aplikoni masën e pregaditur në zonat problematike dhe më pas mbështjelleni me një qese plastike dhe lidheni me një shallë. Mbajeni ashtu për 2 orë.

Për rezultate pozitive, aplikojeni këtë recetë deri në ndalimin e tërsishëm të dhimbjeve./shendetisot.com

(Visited 399 times, 1 visits today)

You may also like...