Çaji që ju ndihmon të bini në peshë shpejt, pastron mëlçinë, shkrin gurët në veshka dhe vret qelizat kancerogjene

Xhenxhefili është një erëz që ka filluar të përdoret ndjeshëm në shekullin XXI. Ai është i pasur me xhinxherol, shogaol dhe zingeron. Xhenxhefili ka veti anti-parazitale, anti-virale, anti-bakteriale etj. Përfitimet e çajit të xhenxhefilit janë të shumta:

  • Përshpejton metabolizmin dhe ju bën të bini në peshë shpejt
  • Trajton muskujt e lënduar dhe qetëson dhimbjet e ndryshme
  • Eleminon virusin që shkakton gripin dhe të ftohurën
  • Përmirëson qarkullimin e gjakut
  • Lufton infeksionet dhe rrit sistemin imunitar
  • Parandalon shfaqjen e sëmundjeve kardiovaskulare etj

Përbërësit: një copë rrënjë xhenxhefili, mjaltë i papërpunuar, qumësht arre kokosi, cerek lugë shafran Indie, ujë.

Priteni në copa rrënjën e xhenxhefilit dhe vendoseni në ujë.m lëreni të valojë për disa minuta. Më pas shtoni shafranin e Indisë. Lëreni të ftohet në temperaturën e ambjentit dhe shtojini qumështin e kokosit dhe mjaltin. Pijeni çajin 2 herë në ditë, në mëngjes 1 orë para mëngjesit dhe në darkë 1 orë para se të flini gjumë. / Burimi: mrhealthytraining.com /

(Visited 951 times, 1 visits today)

You may also like...