Ç’ duhet të pini një orë para se të shkoni për të fjetur

Gjumi i mirë dhe çlodhës është shumë i rëndësishëm për mirëfunksionimin e shëndetit mendor. Megjithatë, për shkak të stresit të jetës së përditshme, shumë persona kanë probleme me gjumin. Ja receta që ju vjen në ndihmë në të tilla raste:

Ju duhet: një banane, një gjysmë filxhan çaji kanellë dhe një litër ujë.

Vloni ujin, prisni një banane dhe shtojeni në të. Vendosini në zjarr për dhjetë minuta, më pas vendosini në një filxhan dhe shtoni kanellë. Pijeni një orë para gjumit. Rezultatet do të jenë të kënaqshme!

Burimi:  www.lijekizprirode.com

(Visited 623 times, 1 visits today)

You may also like...