10 vjet më e re me këtë përbërës

Sot do të ndajmë me ju se si mund të bëni me lehtësi maskën e fytyrës me oriz në shtëpi dhe jam e sigurt se do të merrni rezultate të menjëhershme vetëm në 3 hapa.

Hapi 1 – Pastrim
Ju duhet: Miell orizi + ujë trëndafili + Limon
Si përgatitet: Në një tas hidhni 2 lugë miell orizi, shtoni lëng e ½ limoni dhe rreth 3-4 lugë ujë trëndafili. Nëse nuk keni mund të shtoni ujë normal. Përziejeni mire dhe aplikojeni këtë pasi keni pastruar fytyrën. Masazhojeni për 2-3 minuta lereni të thatë për 5 minuta dhe shpëlarje atë duke përdorur ujë të thjeshtë.

Hapi 2 – Maskë
Ju duhet: Miell orizi + ujë i ngrohtë + mjaltë
Si përgatitet: Në një tas shtoni 2 lugë miell oriz, rreth 5 lugë të ujë të nxehtë dhe përzierje atë. Kur të jetë e ngrohtë, shtoni 1 lugë mjaltë dhe maska është gati. Aplikojeni këtë maskë në të gjithë fytyrën. Lëreni për 30 minuta dhe pastrojeni me ujë të ftohtë.

Hapi 3 – Tonifikim
Spruconi ujë oriz në të gjithë fytyrën tuaj dhe lereni të thahet

Burimi: Glowpink
©gatuajshendetshem/a.c./

(Visited 78 times, 1 visits today)

You may also like...